ΖΕΥΓΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Η Γλυφάδα κατάφερε να πάρει την δεύτερη νίκη της στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ μέσα στο ΔΑΚ επί της ομάδας των Τραχώνων και να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την εκτός έδρας ήττα στον Πειραϊκό. Τα παιδιά της Γλυφάδας δείξανε για ακόμα μια φορά διάθεση να παίξουν δυνατά στην άμυνα και να βγάλουν ομαδικότητα στην επίθεση. Έτσι μπήκαν από την αρχή μπροστά στο σκόρ και λεπτό με το λεπτό μεγάλωναν την διαφορά παίρνοντας τελικά την νίκη με 69-49.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ 69-49 (36-21)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Γκιουρτσίδης Ε., Τζοβάρας, Μαυροειδάκος 5(1), Λίππας, Μαραγκόπουλος 10, Θεοχάρης 16, Γουλανδρής, Χάλαρης 22(5), Κουτσολιάκος 6, Γκιουρτζίδης Σ. 4(1), Χαριτωνίδης, Λούγαρης 6

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Φώσκολος, Φαραώ): Παπαζαφειρόπουλος 9(1), Ξυνογαλάς, Πλατής 7, Γκίκας, Παπαδημητρακόπουλος 7, Καπέτσης, Καδδάς 16(2), Χολέβας, Μπακέας, Ξηνταβελώνης 7, Κίτσιος, Παπουτσής 3