Εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο!

Και μαθηματικά η ομάδα της Γλυφάδας θα αγωνίζεται την νέα σεζόν στην Γ΄ΕΣΚΑΝΑ, αφού νίκησε άνετα την Εν. Αμφιάλης στο κλειστό της Γλυφάδας με 60-38. Στο παιχνίδι για την 29η αγωνιστική, η Γλυφάδα ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο μουδιασμένα αλλά, παρά την εμφανή κούραση από το ντέρμπι της Δευτέρας, πήρε ένα ελαφρύ προβάδισμα. Στα άλλα δύο δεκάλεπτα ανέβασε ταχύτητα και παίζοντας καλύτερα σε άμυνα και επίθεση πήρε μια ασφαλή διαφορά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Γλυφάδα έριξε λίγο τον ρυθμό, διατήρησε την διαφορά και τελικά πήρε την νίκη με 22 πόντους πανηγυρίζοντας την άνοδο!

Γλυφάδα – Εν. Αμφιάλης 60-38 (32-16)

Γλυφάδα (Καψιμάλης, Παλτζόγλου Γ.): Πενταγιώτης, Καλάβριας 15(1), Δημητρίου, Τσιούμας 17(2), Γκονουλλού 6, Παπαζιάν 5(1), Χατζηπανάγος 1, Σερελέας 2, Μαθιουδάκης 5(1), Σταχίκας, Βέλιου 7, Παλτζόγλου Α. 2.

Εν. Αμφιάλης (Καλιβιανάκης, Χασάπης): Παρηγόρης, Σακκάς 4, Λεοντιάδης 9(2), Γλαράκης 7(1), Μπαμπάτσικος, Κουρεβέλης 2, Πίστης, Μπαμπάκος 8, Σταυρόπουλος, Τσαλαφούτας, Κάσσος, Πετράκος 8.