Επικράτησε και του Ερμή στο ΕΑΚ

Η Γλυφάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και παρά τις προσπάθειες του Ερμή να ελέγξει τον ρυθμό του αγώνα, ήταν καταιγιστική και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 31-11. Στην δεύτερη περίοδο, η ομάδα της Αργυρούπολης έκανε την αντεπίθεση της και μέσα από την καλή της άμυνα προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, αλλά η Γλυφάδα  βρήκε τον τρόπο να διατηρήσει το προβάδισμα και να κλείσει το ημίχρονο με 40-29. Το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης ανήκει εξ ολοκλήρου στη Γλυφάδα, με τους παίκτες της να μην αφήνουν περιθώρια αντίδρασης στον Ερμή, που δεν μπορούσε να βρει εύκολα τον τρόπο να πλησιάσει το καλάθι. Έτσι έφτασε σχετικά εύκολα στην κατάκτηση της νίκης με 74-57.

Γλυφάδα – Ερμής 74-57 (40-29)

Γλυφάδα (Καψιμάλης, Παλτζόγλου Γ.): Ψημάδης, Καλάβριας 4, Δημητρίου 2, Τσιούμας 27(3), Καρατζάς 2, Γκονουλλού 11(1), Χατζηπανάγος 2, Σπυριδάκης 16(4), Παπαζιάν 2, Βέλιου 6, Σταχίκας 2, Παλτζόγλου Α.

Ερμής (Γιαννακόπουλος): Χαρικιόπουλος 7(1), Παππάς 8, Μανωλάκης, Στρατής 17(3), Λιάκος, Σταυροπιερράκος 10, Πελιβανίδης 8, Βλάχος 7.