ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΜΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 73-79 γνώρισε η Γλυφάδα με αντίπαλο τον Ερμή Περάματος.Το τραγικό από αμυντική λειτουργία πρώτο ημίχρονο της Γλυφάδας επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν 53 πόντους. Παρά την εξαιρετική επιθετική παρουσία των Παρασκευά, Θεοχάρη οι οποίοι πέτυχαν 22 και 19 πόντους αντίστοιχα και την καλή ομαδική αμυντική προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγουν με το ρόζ φύλλο αγώνα.

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ – ΠΕΡΑΜΑ 73-79 (35-53)

ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Αλβέρτης 10(2), Γιοβάς 3, Γκιουρτζίδης Σ. 10, Χαριτωνίδης 3(1), Παρασκευάς 22(1), Θεοχάρης 19, Κουτσολιάκος 2, Μουζακιώτης 2, Δρίτσας, Φουστούκος 2

ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας, Πασαγιάννης): Θωμάς, Τασσόπουλος 13, Κουντοπύρης, Τσαγγαράκης 8, Πέττας 11(1), Φιλίππου 5(1), Αρώνης 5, Μπαμπούνης 2, Τράμπαρης 19(3), Ιωάννου 16(3)