ΚΑΡΔΙΟΧΤΥΠΗΣΕ ΑΛΛΑ ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Παρά το ότι εμφάνισε …τάσεις αυτοχειρίας η Γλυφάδα πήρε τελικά έστω και δύσκολα τη νίκη με 71-66 στην παράταση (59-59 κ.α.) επί της μαχητικής Δραπετσώνας. Η ομάδα της Γλυφάδας είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και ενώ είχε πάρει διψήφια διαφορά τέσσερα λεπτά πριν το τέλος, αλλεπάλληλα λάθη έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με τρίποντο στα 8 δεύτερα. Στην παράταση, η ψυχραιμία των παιδιών της Γλυφάδας, η καλή τους άμυνα αλλά και η κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση που έφερε δύο μεγάλα τρίποντα έδωσαν μια δύσκολη αλλά και σημαντική για την συνέχεια νίκη.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 71-66 Παράτ. (59-59 Καν.Αγ.) (29-27)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Τάγκαλος 8(2), Θεοχάρης 17, Τζοβάρας, Γκιουρτζίδης Σ. 10, Γκιουρτζίδης Μ. 16(4), Παρασκευάς 2, Κουτσολιάκος 13(1), Δρίτσας 2, Αλβέρτης 3
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Παππάς): Πιστιόλης, Καρελάς 9(1), Κατσούρης Β., Κατσούρης Γ. 10, Πεζιρκιανίδης 21, Ναυπλιώτης 3(1), Λιούλης 4, Παπαγεωργίου 19(1), Ραλλάκης